Panel Drills SKODA W200 HC
metal working machines / boring mills and machining centers / Panel Drills
TOP
Seller
Manufacturer: SKODA
Model:W200 HC
Type of machine: Panel Drills
item-No.: 167413815
Quantity: 1
Date: 14.05.2026
Year of manufacture: 1987
Location: Land-DE Germany Eilenburg
Price:
Machine in stock:Yes
Seller-item-No.:2084-1078
x-travel: 11500 mm
y-travel: 4500 mm
spindle diameter: 200 mm
w-axis: 1600 mm
z-axis: 2000 mm
Rotary table: 3000 x 4000 mm
tool adaptor: 80 t
bed length: 4600 mm
total power requirement: kW
weight of the machine ca.: t
dimensions of the machine ca.: m
incl. 15 plates
The data for this ad was created with ModulMWS - the software solution of LogoTech oHG.
Save input data
x-travel: 11500 mm
y-travel: 4500 mm
spindle diameter: 200 mm
w-axis: 1600 mm
z-axis: 2000 mm
Rotary table: 3000 x 4000 mm
tool adaptor: 80 t
bed length: 4600 mm