Pneumatic cylinders PARKER STVD-50-30-STD
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Manufacturer: PARKER
Model:STVD-50-30-STD
Type of machine: Pneumatic cylinders
item-No.: 168971434
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:25193
Pneumatic cylinders, air cylinders, pneumatic rams, air rams, standard cylinders, stopper cylinders
-Manufacturer: Parker, stopper cylinder
-Type: STVD-50-30-STD
-Stroke: 25 mm
-Piston: Ø 50 mm
-Piston rod: Ø 32 mm
-Dimensions: 185/112/H95 mm
-Weight: 1.80 kg
Save input data
-Type: STVD-50-30-STD
-Stroke: 25 mm
-Piston: Ø 50 mm
-Piston rod: Ø 32 mm