compact cylinder CAMOZZI QAR2A50A25
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Manufacturer: CAMOZZI
Model:QAR2A50A25
Type of machine: compact cylinder
item-No.: 168982761
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:23915
Pneumatic cylinders, air cylinders, pneumatic rams, air rams, standard cylinders, compact cylinders
-Stroke: 25 mm
-Piston diameter: 50 mm
-Piston rod: 16 mm
-Price: per piece
-Number: 2 pieces
-Dimensions: 75/64/H72 mm
-Weight: 0.7 kg/piece
Save input data
-Stroke: 25 mm
-Piston diameter: 50 mm
-Piston rod: 16 mm