ВИС машина LAEM SYSTEM VIS100-800
металлообрабатывающие станки / прочие металлообрабатывающие станки
Производитель: LAEM SYSTEM
Модель:VIS100-800
Тип техники: ВИС машина
Номер позиции: 166200851
Количество: 1
Дата: 14.05.2026
Местоположение: Strzebielino, Poland
Цена:
Seller-item-No.:4884875
2015 Laem System VIS100-800
1. General Characteristics
2. Web materials to be handled
- The doctoring machine can unwind, process and rewind APET/PE materials
The thickness range to be considered is 50 – 600 μm
3. Machine
Maximum material width: 800 mm
Maximum outer diameter unwinding/rewinding: 1000 mm
Diameter cores unwinding/rewinding: 3” / 6”
Maximum mechanical speed: 600 m/min
Unwind & Rewind Tension range: 25-250 N
Taper Tension: From 100% to 50% of the set tension
Web direction: Bidirectional
Electric power supply, drive: CA 400V – 50HZ
Electronic power supply, service voltage: 12 kW
Electronic components: Siemens
Min. Pressure of compressed air supply: 6 bar
Consumption of compressed air, humidity-free: 70 l/hr
Noise level Lp(A): < 80 Db(A)
Safety standard: DM 2006/42 CE
Find more here - /
Contact us at -
Поделитесь этой машиной на Facebook:
Запрос
Вы продавец техники?
Пожалуйста выберети
Отправить запрос?
Копия к вам?
Save input data
2015 Laem System VIS100-800
1. General Characteristics
2. Web materials to be handled
3. Machine
Maximum material width: 800 mm
Web direction: Bidirectional
Electronic components: Siemens