VIS 机器 LAEM SYSTEM VIS100-800
金属加工设备 / 其他金属加工设备
生产厂家: LAEM SYSTEM
型号:VIS100-800
机械类型: VIS 机器
产品编号: 166200851
数量: 1
日期: 12.05.2026
设备所在地: Strzebielino, Poland
价格:
Seller-item-No.:4884875
2015 Laem System VIS100-800
1. General Characteristics
2. Web materials to be handled
- The doctoring machine can unwind, process and rewind APET/PE materials
The thickness range to be considered is 50 – 600 μm
3. Machine
Maximum material width: 800 mm
Maximum outer diameter unwinding/rewinding: 1000 mm
Diameter cores unwinding/rewinding: 3” / 6”
Maximum mechanical speed: 600 m/min
Unwind & Rewind Tension range: 25-250 N
Taper Tension: From 100% to 50% of the set tension
Web direction: Bidirectional
Electric power supply, drive: CA 400V – 50HZ
Electronic power supply, service voltage: 12 kW
Electronic components: Siemens
Min. Pressure of compressed air supply: 6 bar
Consumption of compressed air, humidity-free: 70 l/hr
Noise level Lp(A): < 80 Db(A)
Safety standard: DM 2006/42 CE
Find more here - /
Contact us at -
将产品分享到Facebook:
询价
是否为设备经销商?
请选择汇款
发布求购需求?
复制给您?
Save input data
2015 Laem System VIS100-800
1. General Characteristics
2. Web materials to be handled
3. Machine
Maximum material width: 800 mm
Web direction: Bidirectional
Electronic components: Siemens