Turn-Mill Centre MIYANO BNA-42DHY
máquinas para trabalhar metal / tornos
Fabricante: MIYANO
Modelo:BNA-42DHY
Tipo de máquina: Turn-Mill Centre
Número do item: 168659336
Quantidade: 1
Data: 12.05.2026
Ano de fabricação: 2011
Localização: Land-CZ República Checa
Preço:
Seller-item-No.:CZ-TUR-MIY-2011-00001
This 7-axis Miyano BNA-42DHY turn-mill centre was manufactured in 2011. It features a main spindle with a maximum bar diameter of 42 mm and speeds up to 6000 rpm, complemented by a counter-spindle that handles up to 34 mm and 5000 rpm. Equipped with two turrets, upper with 8 positions and lower with 6, it offers versatile machining options. Includes a chips conveyor and an IEMCA BOSS 545 E bar loader. Contact us for more information about this machine.
Compartilhe esta máquina em Facebook:
Inquérito
Negociante de máquinas?
Por favor remeter opcionalmente
Enviar o pedido?
Copie para você?
Save input data