CNC Woodworking Machines HOMAG PROFI BMG512/74/15/F/A
木工機械 / 他の木製の作業機械
A CNC dual spindle woodworking machining system Homag is available. Travel speed: 35m/80m/25m/min, C-axis: 360°, A-axis: +/-100°, Z stroke: 600mm. Workpiece length range: 2450mm/17400mm, max. workpiece width: 1900mm, max. workpiece thickness (incl. clamping devices): 300mm. Main spindle power: ...
生産者: HOMAG
モデル:PROFI BMG512/74/15/F/A
機械のタイプ: CNC Woodworking Machines
場所: Land-de ドイツ Deutschland
価格:
在庫のある機械:いいえ
Seller-item-No.:INNO30977
A CNC dual spindle woodworking machining system Homag is available. Travel speed: 35m/80m/25m/min, C-axis: 360°, A-axis: +/-100°, Z stroke: 600mm. Workpiece length range: 2450mm/17400mm, max. workpiece width: 1900mm, max. workpiece thickness (incl. clamping devices): 300mm. Main spindle power: 15kW, speed: 24000rpm, tool holder: HSK-F63, saw blade diameter: 350mm. Second spindle power: 18.5kW, speed: 24000rpm, tool holder: HSK-F63. Tool positions: 18/2x10. Total system dimensions X/Y: approx. 19000mm/6300mm, control: Homag. Including underfloor milling unit Homag, 3xtool changers, pickup position, clamping platforms, vacuum clamps, workpiece lifter, laser and additional units. Documentation available. An on site inspection is possible.
Save input data