CNC Woodworking Machines HOMAG PROFI BMG512/74/15/F/A
maszyny do obróbki drewna / inne maszyny do obróbki drewna
Producent: HOMAG
Model:PROFI BMG512/74/15/F/A
Typ maszyny: CNC Woodworking Machines
Rok produkcji: 2014
Lokalizacja: Land-de Niemcy Deutschland
Cena:
Maszyna w magazynie:Nie
Seller-item-No.:INNO30977
A CNC dual spindle woodworking machining system Homag is available. Travel speed: 35m/80m/25m/min, C-axis: 360°, A-axis: +/-100°, Z stroke: 600mm. Workpiece length range: 2450mm/17400mm, max. workpiece width: 1900mm, max. workpiece thickness (incl. clamping devices): 300mm. Main spindle power: 15kW, speed: 24000rpm, tool holder: HSK-F63, saw blade diameter: 350mm. Second spindle power: 18.5kW, speed: 24000rpm, tool holder: HSK-F63. Tool positions: 18/2x10. Total system dimensions X/Y: approx. 19000mm/6300mm, control: Homag. Including underfloor milling unit Homag, 3xtool changers, pickup position, clamping platforms, vacuum clamps, workpiece lifter, laser and additional units. Documentation available. An on site inspection is possible.
Save input data