焊接台 HISWELD HIS28V32010 - Aktion
金属加工设备 / 焊接设备 / 焊接台
生产厂家: HISWELD
型号:HIS28V32010 - Aktion
机械类型: 焊接台
产品编号: 169499490
数量: 1
日期: 13.05.2026
生产年份: 新机
设备所在地: 2351 Wiener Neudorf, Österreich
是否为库存:
Seller-item-No.:1069-1980
: neu
: ca. 2 - 4 Wochen ab Auftr
: 2000 x 1000 mm
: 850 mm
: 8000 kg
: 712 kg
: 200 mm
: 28 mm
- Fully milled table top 25 mm in S355J2+N with high degree of accuracy (+/- 0.05 mm) and rounded edges and holes
- Hard chrome-plated table surface Cr75
The main advantage of our tables compared to conventional systems is with the hard chrome plating Cr75, that this process achieves a much deeper penetration into the base material of up to 0.07 mm and the hardness of the surface reaches up to HV750. This also ensures optimum and lasting anti-spatter adhesion on the surface, which is one of the most efficient on the market.
- Exact dimensional and fitting accuracy of the tools with 28 mm perforation (compatible with comparable premium suppliers)
- Grid lines 100 x 100 mm
- 4 solid table feet withload capacity 2 ton/feet and levelling option
- Different foot variants available (standard, height-adjustable and with castors)
- Load capacity 8 to
- All-round 200 mm high side cheeks with diagonal perforation
- 2-sided millimetre scaling
- Substructure with stiffeners
The data for this ad was created with ModulMWS - the software solution of LogoTech oHG.
将产品分享到Facebook:
询价
是否为设备经销商?
请选择汇款
发布求购需求?
复制给您?
Save input data
: neu
: ca. 2 - 4 Wochen ab Auftr
: 2000 x 1000 mm
: 850 mm
: 8000 kg
: 712 kg
: 200 mm
: 28 mm
- Grid lines 100 x 100 mm
- Load capacity 8 to